Česnek, blahodárný a smradlavý

Česnek. Palice česneku skrývá několikero stroužků. Každý s těchto stroužků je zabalen v papírově tenkém obalu. Po jeho odbalení a naříznutí osobě dají vědět blahodárné silice.
Užívání česneku je od pradávna uznávaným léčivým pokrmem. Chrání srdce, roztahuje cévy, působí antioxidačně a zvyšuje imunitu. Hlavně staří valaši a lidé z vesnic zahajují den, jak jinak než konzumací alespoň jednoho stroužku česneku. Buď jej sní tak jak je, nebo si jej nakrájí na tenké plátky a naskládají na plátek pečiva potřený máslem, nebo měkkým sýrem. Pevně věří tomu, že tento rituál je uchrání před všemi možnými nemocemi. Je možné, že víra uzdravuje, ale v tomto případě jde o víru velice podpořenou česnekem.
rozdělaný česnek
Užívání česneku komplikuje právě ono agresivní aroma. To se dá trochu otupit, když česnek lehce orestujeme na rozpáleném oleji. Pro ty, co jím nejen aroma, ale i další silice nedělají dobře, jsou vyráběny česnekové granuláty, které jsou své agresivity téměř zcela zbaveny.
Ne tak agresivní variantou, je konzumace jarního Česneku medvědího. Voní daleko jemněji a příjemněji a není tak agresivní na žaludek. Léčivé schopnosti má ale totožné.
sýr, ořechy a pečivo
Využití česneku je široké. Jen kolik existuje druhů česnekových polévek. Klasická česnečka je s orestovaným krutóny chleba a s vajíčkem. Česnečka s přidáním Olomouckého tvarůžku, tzv. Loštická smrďulka je další populární variantou. Nebo znamenitá a luxusní česnečka se smetanou. Variant česneček je moře. V každé hospodě a v každé domácnosti se vaří jiná. Vždy jde však o polévku zdravou, ideální do zimního období a v období chřipkových epidemií.
bramborová polévka
Česnek je nezbytný u topinek. Opečený chléb, potřený česnekem je ideální přílohou například k tatarskému bifteku. Bez česneku nejde ani udělat dobrý bramborový placek.
Na závěr uvedu jeden zaručený recept proti nachlazení, pocházející od našich babiček. Uvaří se hrnek mléka. V něm se rozpustí lžíce medu, oříšek másla a namačká se do něj stroužek česneku. Myslím, že pro mnohé jen pomyšlení, že by měli něco takového popíjet by bylo uzdravující. Co říkáte?

Kvalitní raketa pro skvělý tenis

Tenisové raketa patří neodmyslitelně k povinnému vybavení u tenisu. Ale abyste měli ze hry co největší požitek je potřeba vybírat správně. Jak na to?

Bílý sport neboli tenis se hraje velmi dlouho, ale patent získal až roku 1875 Angličan se jménem Alfréd Clopton Wingfield. Už o dva roky později se ve Wimbledonu konalo první mistrovství v tenise. I mezi Čechy máme pár skvělých tenisových sportovců, Pokud bychom se o tenise bavili obecně jedná se o míčovou hru, ve které se buď hraje dvouhra nebo čtyřhra. Čtyřhra může být mužská, dámská anebo smíšená. Co se týká povrchů můžeme se setkat buď s antukou nebo trávníkem. Hra může trvat desítky minut, ale i několik hodin. proto je potřeba si na hru opravdu vyhradit raději více času, protože nemůžete tušit v jaké formě je Váš spoluhráč. Většinou vítězí ten, kdo vyhraje 2 sady.

tenis

Vybavení na tenis

Vybavení k tenisu je velmi důležité a mělo by se vybírat opravdu důkladně. K tenisu neodmyslitelně patří kvalitní raketa, na kterou se podrobně zaměříme později, ale také kvalitní míčky. Ke hře je dobré si pořídit i kvalitní oblečení, které odvádí pot od těla. I boty jsou velmi důležité. Měli by tlumit nárazy a pevně Vám sedět na nohou. Všechno potřebné kvalitní vybavení lze zakoupit buď v obchodě se sportovním sortimentem, kde Vám určitě i velmi rádi poradí anebo lze také zakoupit z velké nabídky na internetu. Zde máte jedinou nevýhodu, že zboží nevidíte před nákupem na vlastní oči. A teď se vrátíme k výběru tenisové rakety. Je dobré si nákupem uvědomit, zda se jedná o raketu pro dítě, ženu nebo muže a zda se jedná o začátečníka, pokročilého anebo profesionálního hráče.

raketa

Vždy by měla tenisová raketa dobře sedět v ruce. U žen by měla být lehčí do maximální váhy 270 gramů. Pánové si mohou samozřejmě začít hrát s těžší raketou. U dětí jsou rakety odstupňované podle věku od 3 let až do 24 let. Se stupněm pokročilostí je možná si koupit více profesionálnější a těžší raketu, která Vám zaručí větší razanci při úderu.

Výtečný zahřívací nápoj ze zázvoru

V nadcházejícím sychravém období je obzvlášť dobré náš organismus zahřívat. Tím nemáme na mysli alkoholem, ale něčím tuze dobrým a hlavně zdravým. A mezi zdravé a zahřívající pití patří zaslouženě zázvorový sirup Eshop.koldokol. Samotný zázvor se získává z oddenků stejnojmenné rostlinky, to jest zázvoru lékařského (Zingiber officinale). Nelze říct jednoznačně, odkud pochází, ale jisté je jedno, a to, že v Indii a v Číně se používá již po více než tři tisíciletí. Už jen z toho můžeme usuzovat, že se jedná o tehdy vzácné koření, které má výtečný vliv na lidské zdraví, jinak by ho tehdejší předkové nepoužívali.

zázvor oddenky

Jedná se o vytrvalou rostlinu, která vytváří oddenky, jež jsou podobné našim bramborám, jen jsou drobnější a různě „pokroucené“. Při přípravě – ať do jídla (gulášů či omáček) anebo do nápojů, je dobré ho oloupat. A loupání je dosti problematické, jenže od toho jsme tu my, abychom vám dali skvělý tip:

  • Vezměte si malou kávovou lžičku a její pomocí zázvor oloupete tak dočista, že se vám ani nebude věřit, že to tak lze!

Abychom se ale navrátili k začátku našeho článku, kde jsme pojali zázvor jako zahřívající koření. Můžete si ho vychutnat v zázvorovém sirupu, který je ručně vyráběný, a navíc bez barviv a chemických konzervantů!

zázvorový sirup

Je skvělý pro náš trávicí systém, protože upravuje přirozeně trávení a podporuje normální činnost srdečního svalu. Umí regulovat hladinu cukru v krvi a jeho příznivé účinky potvrdí mnohé těhotné ženy, které ho užívají v ranném těhotenství proti nevolnostem. Z toho samého důvodu se i zázvor přidává do tablet, které užívají lidé trpící nevolností při cestování.

Zázvorový sirup si vychutnáte v poměru jedna ku sedmi – anebo dle chuti a libosti či si jím můžete osladit vlažný bylinný čaj. Nikdy sirup nepřidávejte do horkých nápojů, neboť tím dojde k úbytku vitamínů.

Kdo sází na dřevěná schodiště

Vsadit na dřevěné schody ve svém příbytku je výhra v každém případě, pokud firma, která je zhotovuje, odvede perfektně svoji práci. Ať už jsou jakékoli, budou kromě praktického a estetického hlediska plnit i funkci zdravotní.

Chůze do schodů – kdokoli, kdo denně chodí po schodech nahoru a dolů, je ve značné výhodě vůči lidem, kteří našlapují po rovné ploše. Chůze po schodech totiž upevňuje naše zdraví mnoha způsoby. Za prvé posiluje srdce a cévy a podporuje lepší prokrvování všech tělesných partií. Za druhé je to vhodný pohyb pro posilování svalstva dolních končetin. Za třetí vám stačí několikrát za sebou projít po schodech a máte hned lepší náladu – rychleji se uvolní do krve hormony štěstí – endorfiny, než kdybyste chodili po rovince. Někteří moudří lidé, kteří si uvědomují zdravotní přínos schodišť, jim dávají dokonce přednost před výtahem.

dřevěné schodiště

Vsaďte na masivní dřevo – představte si situaci, že byste vstoupili do interiéru zámku v Hluboké nad Vltavou, a namísto intarzovaných obkladů stěn a stropů a vkusného nábytku by na vás vykouklo umakartové bytové jádro z doby výstavby bytů v socialistickém Československu. Je to jistě absurdní příklad, ale přesně zobrazuje markantní rozdíl mezi výrobky zhotovenými z dřevěného masivu, a jinými materiály. Týká se to i schodiště, které máte v plánu instalovat ve svém domě. Pokud vsadíte na dřevěný masiv, nemůžete doslova ani obrazně „šlápnout vedle“.

dřevěné schodnice

Snadné opracování, mnoho možností řešení – schody zhotovené ze dřeva mohou být přímé, lomené či vřetenové, jednotlivé schodnice mohou být samostatně ukotvené, podepřené centrální vzpěrou či více vzpěrami, některé mohou být zadlabané v bočních vzpěrách nebo provedené ve stylu zigzag. Řešení je celá řada a o tom optimálním můžete rozhodnout po poradě s bytovým architektem nebo přímo s tvůrci dřevěných schodišť.

Darujte ten nejlepší dárek

Každý dárek je jiný, nicméně všechny mají jedno společné. Ten co dárek kupuje, se snaží obdarovanému udělat radost. Nicméně už se vám stalo, že dáte dárek a přitom na člověku, komu dárek věnujete, vidíte, že to není úplně to, co by si přál? Pokud se vám to už někdy stalo, určitě víte, o jak moc nepříjemný pocit se jedná. Nicméně, od toho jsme tu my a my vám poradíme několik zaručených nápadů na dárky, které bez té nejmenší pochyby udělají radost každé ženě! Pokračujte tedy dále a vše se dozvíte.

červené víno

Mezi naše nejvíce doporučované dárky patří šumivá vína. Jedná se o méně typický dárek, jako je klasické víno, zato o velmi dobrý! Ženy milují tekuté dárky. Pokud si navíc dáte s výběrem práci, určitě bude vaše žena překvapená a nadšená. Navíc si můžete i vybrat, v jaké cenové kategorii chcete dárek darovat. Šumivá vína seženete za pár korun, nicméně můžete do nich investovat i několik tisíc korun! Zkrátka, můžete si vybrat dárek šitý přímo vám na míru. No nezní to prostě parádně? Pokud si navíc šumivé víno necháte dát do nějaké hezké krabičky, kterou vystelete lýkem a následně ji zabalíte, určitě se bude jednat o nejhezčí dárek večera, to nám můžete věřit!

šumivé víno

Kromě šumivého vína, každá žena jistě ocení i něco hezkého na sebe. Co? Cokoliv! Darujte klidně šaty, halenku, tričko, šaty, nebo sukni. S žádným kusem oblečení vedle nešlápnete. Nicméně pokud si nejste jistí, jakou má vaše žena velikost, nebo co by se jí mohlo líbit, darujte jí poukázku do jejího nejoblíbenějšího obchodu. Ona si pak sama vybere a vy z celé situace vyjdete jako král.

Nic z předešlého vám nepadlo do oka? Nevadí, máme ještě jedno eso v rukávu! Kupte jakýkoliv šperk! Ženy jsou jako straky a jakýmkoliv šperkem si ji hned získáte na svoji stranu. Můžete tak koupit náušnice, náramek, nebo nějaký hezký řetízek. Výběr je na vašich finančních možnostech.

Kdo hledá najde – Jak si vybrat kabelku a která z módy nikdy nevyjde?

Kabelka je nezbytným doplňkem každé ženy. Plánujete rozšířit svou sbírku o nový kousek, ale ještě jste nenašla tu pravou? Poradíme vám, jak ji najít.

Kdo hledá najde – Jak si vybrat kabelku a která z módy nikdy nevyjde?

Móda se mění a to co se nosilo loni, se už letos nosit nemusí. Necháváte se vést trendy nebo dáváte přednost svému osobnímu vkusu a pohodlí? Ke každé ženě patří kabelka, do kabelky si navíc my ženy ukládáme všechny nezbytnosti, bez kterých se mimo domov neobjedeme, a že jich někdy je hodně. Dneska najdeme na trhu nepřeberné množství nejrůznějších kabelek zajímavých střihů, barev i vzorů. Z módy ale nikdy nevyjdou kabelky kožené. Mít koženou kabelku je výhra, dá se totiž unosit kamkoliv. Chcete do kůže investovat? Pak se o ni ale ani nezapomeňte starat. Když tak učiníte, budete si ji moci užívat dlouhé roky. A pořád z módy nevyjde.

pexels-photo-3808249

Hledejte kabelku podle svého stylu

Nejlepší kabelky jsou takové, které se dají nosit stále a to k jakémukoliv oblečení a při každé příležitosti. Většina žen doma samozřejmě nemá jen jednu kabelku, ale i tak se při výběru vždy rozhodujte podle toho, jaké oblečení jste zvyklá nosit. Elegantní oblečení si žádá i patřičnou a elegantní kabelku, pokud volíte sportovní oblečení, k němu si asi elegantní kabelku nedáte, protože by to nepůsobilo dobře na pohled. Skvělou volbou jsou dámské kožené kabelky. Kožená kabelka je naprosto nadčasovým kouskem a opravdu ji unosíte kamkoliv. Stačí jen zvolit správnou barvu nebo velikost. Pokud fandíte pohodlí, vybírejte takzvané crossbody kabelky, tedy kabelky menší a přes rameno, do práce nebo do společnosti pak vybírejte spíše větší kabelky s velkými uchy, které se nosí v ruce.

pexels-photo-2559787

O kůži se starejte

Pořízení kožené kabelky je rozumné, kůže je odolným materiálem a také pevným, takže vám taková kabelka vydrží opravdu dlouho, pokud se o ni budete také náležitě starat. Kůže by se neměla nikdy namočit, pokud už ji budete potřebovat vyčistit, využijte speciálních prostředků, které kůži nejen vyčistí ale i ochrání, pozor na to, že kůže může začít praskat, pokud s ní není patřičně zacházeno, takže se vyvarujte silným prostředkům nebo mýdlu a v případě potřeby na čištění vezměte jen jemný hadřík, který je možné zlehka namočit.

Kožené kabelky také nejsou nejlevnější, ale jejich pořízení se vyplatí, protože jsou opravdu téměř nesmrtelné.

Vyplatí se kupovat sedací vaky levně?

Ať se nám to líbí nebo ne, faktem je, že naprostou většinu dne prosedíme, ať už doma, ve škole, nebo v zaměstnání. Bohužel, my lidé jsme stavěni spíše na celodenní pohyb, především chůzi. Není tedy divu, že tento sedavý způsob života má vliv na naše zdraví, především páteř.

Naštěstí spolu s růstem našeho porozumění naší fyziologii nacházíme i lepší způsoby, jak naši páteř před těmito následky ochránit. Jedním z těch nejdůležitějších je pak použití vhodného sedacího nábytku.

beanbag1

Zatímco nejčastěji používané jsou nejrůznější židle či křesla, v poslední době si získávají na popularitě i nejrůznější sedací pytle. V podstatě se jedná o tkaninu, naplněnou drobnou směsí, například kousky polystyrenu či drti.

Jako všechny ostatní produkty, i tento se pak nabízí v nejrůznějších cenových hladinách. A je pochopitelné, že v mnoha případech lidé hledají to nejlevnější řešení. Avšak i zde jsou určitá rizika. Proto bychom se měli ptát, zda se skutečně vyplatí kupovat sedací vaky levně, nebo zda je lepší si připlatit.

V první řadě je potřeba říci, že jako v mnoha jiných případech, i zde bývá často cena na úkor kvality. To zároveň také znamená, že snadno dojde k poškození, například k protržení či uvolnění švu. Také celková životnost daného produktu je nižší.

beanbag2

Ani náplň nebývá tak kvalitní, což znamená, že daný pytel nebude ani zdaleka tak pohodlný či tvarovatelný – a to je přece důvod, proč si jej pořizujeme.

Zdá se tedy jasné, že je lepší si zde připlatit. Získáme tak mnohem lepší produkt, a vzhledem k tomu, že vydrží déle, nebude potřeba jej tak často opravovat, a zároveň i vydrží déle. Tím pádem nebude potřebovat kupovat tak často nový produkt, čímž v konečném důsledku ušetříme peníze.

Jak je vidět, i tady se vyplatí přemýšlet a kupovat chytře. Ano, je rozhodně výhodné kupovat za co nejlevnější cenu, avšak nikoliv na úkor kvality. To by totiž bylo rozhodně nevýhodné.

Darujte vašim blízkým skleněné nakličovalo OILSEED SERVICE s.r.o.

Nakličování semínek se dnes věnuje spousta zájemců, tato činnost se stala dokonce módní vlnou, která zachvátila i lidi, kteří ještě před několika lety o zdravou výživu nejevili příliš velký zájem. V jistém slova smyslu tomu napomohla i pandemická situace, začalo se více hovořit o důležitosti našeho imunitního systému, jehož oporou je dostatek pohybu a tělesného cvičení, pobyt na zdravém vzduchu v přírodě a samozřejmě přesedlání na jiný typ jídelníčku, než na jaký je většina současné populace zvyklá.

klíčící semínka

Klíčit můžete, co vás napadne, tedy samozřejmě s ohledem na zdravotní prospěch a kvalitu semen, která by neměla být určena pro sadbu, ale výhradně pro klíčení, a pokud možno v BIO kvalitě. Podstatné ovšem také je, abyste dodrželi správný postup a dbali na patřičnou hygienu. Důležité je klíčící semena pravidelně proplachovat, aby se na jejich povrchu netvořily plísně a neprobíhaly hnilobné rozkladné procesy.

naklíčená řeřicha

V čem klíčit semínka

Na trhu je dnes dostatek různých nádob na klíčení, velmi oblíbené jsou např. akrylátové misky, do jejichž třech pater vyskládáte různé druhy semínek. Takové klíčení je snadné a zábavné i pro menší děti.

My bychom vám však rádi nabídli i jinou možnost. Jsou to skleněná nakličovala GEFU OILSEED SERVICE s.r.o. Jedná se o důmyslný systém, který připomíná skleník s větracími otvory, uvnitř nádoby je dostatek vlhkosti a tepla, což je pro klíčení ideální. Celý proces se tím urychlí a zároveň se vytvoří dostatek zeleného barviva – chlorofylu, tolik cenné složky, velmi významné pro obnovu našich tělesných buněk.

Nakličovadlo je zároveň velmi dekorativní, je to válcová skleněná nádoba s barevným stojánkem a lze ji mít na stole či na kuchyňské lince jako krásný, estetický doplněk. Uvnitř vám vzejde ječmen, fazolky mungo, řeřicha, slunečnice, hrášek, červené zelí, rukola, zkrátka všechny druhy semínek nezávisle od jejich velikosti a době klíčení.

Poznejte krásu pravého islandského mechu

Máme pro vaše šikovné ruce spoustu dekorativních prostředků, které uvítáte při tvoření různých dekorací. V současné době se nabízí jarní a velikonoční výzdoba bytů, ale můžete si zpříjemnit i vaše pracovní prostředí. Neznamená to, že kancelář, do které denně docházíte, se musí tvářit zcela přísně. Zútulněte si ji dekorací například pravého islandského preparovaného mechu, který můžete používat jak do dekoračních kytic ze sušených květů, tak i ho lze přidat a ozvláštnit jím živé květy.

dekorativní dýně na mechu

Je to skvělý a úžasný doplněk, obzvláště ho ocení ti, kterým záleží na přírodě a na ekologii, neboť je to zcela přírodní produkt a navíc příjemně zelené barvy, která se právě hodí i do pracovních prostor. Poslední psychologické výzkumy prokazují, že zelená barva je barvou uklidňující. Pracujete s lidmi, navštěvují vás klienti ve větší míře? Rozvěste po stěnách zajímavě koncipované islandské preparované mechy, a to tak, že zajímavé kompozice budou vystavené hned přímo proti očím klientů tak, aby je neobvyklá dekorační kombinace zaujala. Možná tím předejdete i nejapným krizím v chování ze strany zákazníků.

velikonoční výzdoba s mechem

A pokud nevlastníte natolik šikovné ruce, které by zajímavé kompozice vytvořily, oslovte profesionály v květinových studiích a zadejte si k nim objednávku, která bude sestávat z barev, přírody a pravého islandského preparovaného mechu. Je velmi příjemný na pohled, protože má zvláštní houbovitou strukturu, barva je přírodní zelená a kreativním dekoratérům se s ním dobře pracuje.
Lze ocenit, že se jedná o přírodní dekoraci, která si dlouhý čas dokáže uchovat živý vzhled a je vynikajícím komponentem, který šikovní designéři použijí nejen do vazby živých či suchých kytic, ale i k tvoření živých obrazů, sezónních věnců anebo dokonce jimi lze nahradit korály v suchých mořských aranžmá. Samozřejmě se mech nesmí namočit, takže přímo do akvária nepatří.

Není potřeba během hubnutí trpět

Hubnutí není žádná legrace, když se to myslí vážně. Ale nemusí to být ani žádná velká katastrofa a utrpení. Často postačí jen maličkost, třeba vhodný preparát.

Není potřeba během hubnutí trpět

Je smutnou pravdou, že Češi nepatří zrovna mezi vyložené hubeňoury. Žel, je to přesně naopak. V Evropě, co se tloušťky týče nemáme skoro konkurenci a ani ve světě se se svými kilogramy neztratíme. Viníka není třeba hledat moc dlouho, je stejný jako všude jinde – špatná životospráva. Jednoduše řečeno, blbě se stravujeme a tomu pohybu také příliš mnoho nedáme. Problematická však není pouze klasická česká kuchyně, ale hlavně jídlo ze stánků, které bývá obvykle přeslazené nebo plné oleje. V tom nejhorším případě obojí.

Dietní plán

Není však třeba házet flintu do žita. I velká obezita se dá porazit, stačí jenom chtít a trochu se do toho opřít. Primární je změnit jídelníček, často docela dost. Vynechat tučné a sladké by mělo být pro každého automatické, ale sestavit si jídelníček tak, aby byl dostatečně vhodný k hubnutí a zároveň po něm člověku nebylo zle, je umění. A to by měl dělat profesionál a na míru. Každý člověk je totiž trochu jiný a každý má rád něco jiného. I přes skvělý profesionální jídelníček se ale mohou dostavovat nežádoucí pocity jako je hlad. Tyto pocity mohou vést k porušování životosprávy a následně zastavění hubnutí. Proto je více než vhodné během hubnutí brát i Sibutramin, léčivo, které pomáhá hubnout.

Jablka

Absence hladu se zdá jako maličkost, ale každý, kdo se někdy snažil hubnout, asi dokáže potvrdit, že zrovna tohle bylo to nejhorší, co ho za cestou k lepší postavě nejvíce brzdilo. Dlouhodobě se hladu totiž nedá příliš odolávat, zvláště, pokud se jedná o takzvaný vlčí hlad, který dokáže být zatraceně úporný. Sibutramin ale dokáže podobné nepříjemné pocity eliminovat a tím i umožnit danému jedinci, aby hubnul správně bez porušování životosprávy.

Jídlo je jedna věc, sportování pak druhá. I na to by se nemělo zapomínat. Co na tom, když má člověk zdravý jídelníček, když se nehýbe, a to pravidelně. Pravidelný pohyb je dle všech relevantních studií nejen dobrý pro organismus jako celek, ale rovněž dokáže odbourávat tuk.