Kvalitní raketa pro skvělý tenis

Tenisové raketa patří neodmyslitelně k povinnému vybavení u tenisu. Ale abyste měli ze hry co největší požitek je potřeba vybírat správně. Jak na to?

Bílý sport neboli tenis se hraje velmi dlouho, ale patent získal až roku 1875 Angličan se jménem Alfréd Clopton Wingfield. Už o dva roky později se ve Wimbledonu konalo první mistrovství v tenise. I mezi Čechy máme pár skvělých tenisových sportovců, Pokud bychom se o tenise bavili obecně jedná se o míčovou hru, ve které se buď hraje dvouhra nebo čtyřhra. Čtyřhra může být mužská, dámská anebo smíšená. Co se týká povrchů můžeme se setkat buď s antukou nebo trávníkem. Hra může trvat desítky minut, ale i několik hodin. proto je potřeba si na hru opravdu vyhradit raději více času, protože nemůžete tušit v jaké formě je Váš spoluhráč. Většinou vítězí ten, kdo vyhraje 2 sady.

tenis

Vybavení na tenis

Vybavení k tenisu je velmi důležité a mělo by se vybírat opravdu důkladně. K tenisu neodmyslitelně patří kvalitní raketa, na kterou se podrobně zaměříme později, ale také kvalitní míčky. Ke hře je dobré si pořídit i kvalitní oblečení, které odvádí pot od těla. I boty jsou velmi důležité. Měli by tlumit nárazy a pevně Vám sedět na nohou. Všechno potřebné kvalitní vybavení lze zakoupit buď v obchodě se sportovním sortimentem, kde Vám určitě i velmi rádi poradí anebo lze také zakoupit z velké nabídky na internetu. Zde máte jedinou nevýhodu, že zboží nevidíte před nákupem na vlastní oči. A teď se vrátíme k výběru tenisové rakety. Je dobré si nákupem uvědomit, zda se jedná o raketu pro dítě, ženu nebo muže a zda se jedná o začátečníka, pokročilého anebo profesionálního hráče.

raketa

Vždy by měla tenisová raketa dobře sedět v ruce. U žen by měla být lehčí do maximální váhy 270 gramů. Pánové si mohou samozřejmě začít hrát s těžší raketou. U dětí jsou rakety odstupňované podle věku od 3 let až do 24 let. Se stupněm pokročilostí je možná si koupit více profesionálnější a těžší raketu, která Vám zaručí větší razanci při úderu.