Schovejte svůj vůz přes zimu do bezpečí

Příchod zimy není pro většinu lidí příliš šťastným obdobím. Dny jsou krátké, noci dlouhé. Přibývá díky tomu depresí. Navíc když nasněží, nedá se po chodnících skoro chodit a často se na nich dělá i náledí. To samé platí i o silnicích. Tam však daleko častěji trpí auta nežli lidé. Pokud chcete váš vůz tohoto utrpení uchránit, měli byste uvažovat nad tím, že byste ho v zimě prostě přestali používat. Nestačí ho ale zaparkovat jen tak před domem, auto by se mělo důkladně zazimovat.
černobílé světlo

        Tím nejdůležitějším krokem, který musíte v rámci zazimování učinit je vybrat si místo, kde váš vůz zimní období přečká. Na ulici to není příliš vhodné, takže pokud máte vlastní garáž, měli byste ho zaparkovat tam. A to i když ji normálně nepoužíváte. V případě, že garáž nemáte nebo ji máte plnou věcí, které nemůžete přesunout jinam, měli byste svůj vůz alespoň přikrýt vodě odolnou plachtou. Ta ho ochrání částečně před mrazem a sněhem.
inteliér auta

        Při zazimování byste rovněž neměli zapomínat na kola, respektive pneumatiky. To nejlepší, co můžete udělat, je prostě dát auto na špalky, kola odmontovat a schovat někam do tepla. Nejedná se o nic velkého, takže místo se pro ně najde vždy, třeba ve sklepě. V případě, že nic montovat nechcete, měli byste alespoň pneumatiky pořádně dohustit, a to do míry, který požaduje výrobce. Takto by měly vydržet dlouhou dobu bez toho, aniž by se promáčkly či jinak poškodily.
retro doprava

        Rovněž byste neměli opomenout auto i navoskovat. Zní to sice divně, voskovat auto, když jde do garáže, ale jedná se o tu nejlepší možnou ochranu, kterou můžete karosérii vašeho vozidla dopřát. Voskování klidně si klidně můžete obstarat sami svépomoci, ale v případě, že to neumíte nebo se vám prostě nechce, předejte toto břemeno nejbližšímu schopnému autoservisu. Bude vás to sice něco stát, ale ušetříte si čas i případné nervy.