Přiblížení sekaček

Ač se to nezdá, tak nákup sekačky je velmi důležitá a individuální záležitost. Důležitými parametry pro nákup je velikost sečné plochy, podoby či členitosti. Je dobré abyste byli schopni sami vybrat vhodný typ sekačky s optimálním výkonem.
U výběru pohonu máme na výběr tyto základní typy – benzínové, elektrické, akumulátorové a ruční sekačky. Pohon nám umožní celý proces sekání, proto je důležité vybrat správný typ.
· Benzínové sekačky jsou vybaveny spalovacím motorem, jsou poháněny benzínem nikoliv elektrickou síti, proto je výhodnější a bezpečnější. Poradí si s náročnějším terénem a s pomocí dobrého pojezdu budete šetřit svou fyzickou sílu.
sekačka na zahradě
· Elektrické sekačky fungují přes elektrickou síť. Při nepozornosti a přeseknutí kabelu je sekačka velmi nebezpečná. Na druhou stranu je velmi lehčí a líp se s ní manipuluje. Kvůli napojení na kabel je vhodná na menší plochy.
· Akumulátorové sekačky jsou poháněni akumulátorem, který se musí pravidelně nabíjet. Jsou velmi tiché a nepotřebují kabel. Může se ale stát, že se sekačka v půlce sekání vybije.
· Ruční sekačky musíte tlačit před sebou, vyžadují tím velkou fyzickou sílu. Výhodou je dokonalý střih trávníku.

Když jste vybrali pohon sekačky, stačí už jen se rozhodnout pro typ sekačky. Jde o konstrukční vyhotovení daného modelu.
· Rotační sekačky jsou nejrozšířenější typ sečení. Uložený nůž pomocí pohonu rotuje v šasi sekačky. Máte možnost ovlivnit i výšku sečeného trávníku
sekání trávníku
· Bubnové sekačky mají uložený buben v přední části, ve kterém jsou nože. Tyto sekačky nemají sběrný koš.
· Vřetenové sekačky mají nadstandardní opracování trávníku, jako byste jej stříhali nůžky.
· Lištové sekačky mývají dva nože uložené v dlouhé liště. Ve výsledku dochází k řezání trávy v kontaktu s liškou.
· Strunové sekačky jsou stejné jako křovinořezy. O sekání trávy se stará rotující struna
· Robotické sekačky jsou podobné domácím robotickým vysavačům. Je vybavena řídící jednotkou a je schopna udržovat posekaný trávník, sama si i zajede do nabíjecího boxu.

Posted in Nezařazené