Jak spořit

Ať již spoříme na penzi, na novou kuchyň nebo pro děti svých dětí, je dobré dodržovat několik pravidel, aby se nám spoření dobře vedlo. Pro každého mohou být více či méně důležitá, ale rozhodně stojí za to si o nich popřemýšlet.

Motivace

Při střádání peněz je důležité vědět, co si za naspořené peníze chceme koupit. Nebo komu je odkážeme. Bude nás to motivovat k ukládání peněz. Je však možné šetřit i jen tak, odkládat finance pro strýčka příhodu. Dále je velice důležité, abychom se ujistili, že máme dostatek trpělivosti k dlouhodobé činnosti, kterou je spoření.
kasička prase

Po troškách

Na spořící účet, nebo pod polštář, ukládáme pouze drobné částky.  A to tak malé, aby nám nechyběly při běžném provozu domácnosti. Tyto malé obnosy mohou být například zaokrouhlením peněz na účtu po provedené platbě, platbách. Nebo to mohou být drobné, které nám zbývají po nákupu.

Žádná zvědavost

Nedíváme se jak naše úspory rostou. Byli bychom totiž v příliš velkém pokušení za něco je utratit. Naopak, čím méně nám bude záležet na množství peněz, které máme nastřádané, tím větší sumy můžeme dosáhnout. Tím větší obnos poté můžeme investovat třeba do nové kuchyně nebo odkázat svým dětem.

Cena spoření

Když spoříme, musíme si být vědomi, že i odkládání peněz do budoucna něco stojí. Touto cenou je inflace, o kterou se naše úspory znehodnotí. Když si však uvědomíme, že díky naší drobné námaze si nemusíme brát půjčku na potřebnou věc, zjistíme, že jsme nakonec vydělali. Potažmo, že jsme ušetřili nemalé výdaje našim potomkům.
počmárané prase

Nástroj

Málo kdo má dnes doma trezor (nebo slamník), kde by shromažďoval peníze. Je totiž docela rozumné nechat své úspory v relativním bezpečí bankovního účtu. Ale hlavně být sami ve větším bezpečí tím, že si doma nebudeme pěstovat lákadlo pro zloděje.

Úspory jsou důležité i přes to, že již máme třeba hypotéku nebo leasing na auto. Vždy nás totiž může navštívit strýček příhoda, který si s sebou odnese třeba pračku týden po záruce. A konec konců, když se nám podaří odkázat nějaké ty drobné svým dětem, rozhodně za to nebudou nerady.

Zase si o něco připlatíme!

Není to pro nás asi žádné překvapení, nicméně se nezapomeňme podívat také na to, jak se změní i jiné platby, jak třeba minimální záloha na sociální pojištění.
A nyní se podívejme, jak to tedy bude od ledna 2019 s placením záloh na zdravotní pojištění. Nemění se samozřejmě povinnost každého živnostníka platit si zdravotní pojištění alespoň v zákonem stanovené minimální výši, která je určena pro podnikatele v rámci hlavní činnosti. Samozřejmě zálohy musí platit i podnikatel, který skončil v předchozím roce ve ztrátě, ale i podnikatel začátečník.
české peníze
Pro živnostníky, kteří však činnost nevykonávají jako hlavní, nýbrž jako vedlejší činnost, neplatí pravidlo, že musí zálohy platit. Naopak.
Pokud se ptáte, jak se vypočítá záloha právě na toto zdravotní pojištění, máte jistotu, že se vypočítá z předchozího účetního období, tedy předchozího kalendářního roku. Ze zisku se určí vyměřovací základ, tedy padesát procent příjmů z podnikání či samostatně výdělečné činnosti, ALE PO ODEČTENÍ VÝDAJŮ. Ať už vedením daňové evidence či paušálem.
POZOR!
výpočet na papíře

Není to ovšem tak, že vyměřovací základ může být nižší než minimální stanovený vyměřovací základ. Pokud jsou příjmy nižší, vypočítá se tedy záloha jako polovička průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Ministerstvem práce a sociálních věcí na daný rok, tedy na rok 2019. Tato průměrná výše vyměřovacího základu měsíčně je tedy na příští rok stanovena na 16.349,50 Kč. V předchozím roce to však bylo 14.989,50 Kč. Z tohoto stanoveného základu se vezme 13,5 %, což tedy na rok 2019 vychází 2.208,- Kč. V loňském roce to bylo 2.024,- Kč.
Jestliže vám vyměřovací vyjde vyšší než stanovené minimum, odvedete právě z toho 13,5 % na zdravotní pojištění.
kalkulačka, sponka a tužka
Každý z živnostníků a podnikatelů by si měl uvědomit, že zálohy se platí v nové výši již od začátku roku a vždy je splatná do OSMÉHO dne NÁSLEDUJÍCÍHO kalendářního měsíce. Takže pokud hodláte platit lednovou platbu, musíte ji poslat na účet vaší zdravotní pojišťovny tak, aby byla připsána na účtu nejpozději 8. února. Pokud tak neučiníte, můžete počítat s tím, že vám začnou naskakovat také penále ve výši 0,5 % z částky, kterou budou mít na pojišťovně evidovanou jako částku v prodlení.

Finance na bydlení můžete sehnat snadno a online

Doby, kdy byla nebankovní hypotéka synonymem pro lichváře, je dávno pryč. Proces získání peněz na pořízení pozemku nebo nemovitosti, není v dnešní době jednoduchý a zabere hodně času. Bohužel na konci často přijde velké zklamání, protože na ni z nějakého důvodu často nedosáhnete. Banky požadují mnoho kritérií, dokladů a vysoké příjmy, které mnoho lidí nemá, i když jsou zcela schopni splácet. Co dělat?

Dům hypotéka úvěr

Nenechte se neustále odmítat

Nebankovní americká hypotéka samozřejmě není jen pro ty, kterým se nedařilo u klasické společnosti. Vhodná je pro všechny, kdo nechtějí ztrácet čas zbytečným papírováním, protože si ji většinou můžete sjednat z pohodlí vlastního domova a bez složitého papírování nebo vyjednávání. Kromě toho je ale ocení i lidé, kteří jinak nesplňují běžné podmínky.

Co musíte splňovat?

Je to velmi jednoduché. Nebankovní společnosti se vám nebudou příliš vyptávat, jestli máte záznam v rejstříku dlužníků, jaké máte příjmy nebo zda máte další úvěry. Toto jsou přitom hlavní informace, které obvykle doložit musíte, společně s výpisy z účtu a mnoha dalšími dokumenty.

Nemovitost sjednání hypotéky

Doložení i zpracování údajů ovšem vždy trvá dlouho a často musíte podniknout několik zdlouhavých návštěv na pobočce společnosti. To vám v tomto případě nehrozí. Díky tomu je dnes tento druh sjednávání úvěrů velmi oblíbený, protože poskytovatelé jsou spolehliví, můžete si je předem prověřit a recenze jiných klientů fungují jako záruka kvality.

Jak je to s úrokem?

Musíte samozřejmě počítat s tím, že jednoduché, rychlé vyřízení a absence záruky pro poskytovatele úvěru s sebou přináší vyšší úroky. Je to zcela logické, ale na trhu najdete i firmy, které nabízí velmi férový úrok, který se příliš od ostatních neliší. Financovat takto můžete až 70 % hodnoty nemovitosti a vše proběhne snadno prostřednictvím fotografií nemovitosti. Díky tomu získáte finance neuvěřitelně rychle a jednoduše.

Když se nedaří v podnikání

Jsou dny, kdy se nám daří a bohužel i dny, kdy se nám nedaří a všechno se nám sype na hlavu. Musíme řešit jeden problém za druhým, další přibývají a my nemáme čas ani náladu na nic ostatního. Dělat podnikání s radostí, to možná můžeme tak na začátku, kdy je ještě všechno růžové a zalité sluncem, ale jakmile zjistíme, jak je byznys tvrdý a nebere na nikoho ohledy, tak brzy pochopíme, že bez dalších financí své podnikání neutáhneme nebo rovnou zkrachujeme.

mince sloupce

Proto se dostáváme k jádru věci a to k půjčkám. V případě, že už jste zadlužení, vám banka určitě nepůjčí. Máte-li problémy s registry, opět u klasické banky nenajdete zastání, musíte tedy volit nebankovní čili soukromý sektor. Ten je však velice přátelský, což dokazuje i hypotéka bez registru https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/.

Jak už název napovídá má něco společného s registry. V bance vám rozhodně nepůjčí, pokud máte záznam a to se může jednat klidně i jen o něco malého nebo staršího, ale prostě máte smůlu. Registry se navíc mažou až po několika letech. Ovšem nebankovní sektor je zde od toho, aby se právě na tyto klienty zaměřil a poskytl jim podporu. Neznamená to však, že by se nezkoumaly, pouze se dají tolerovat, takže půjčku nebo úvěr můžete získat.

muž podnikatel

V případě hypotéky musíte ručit nemovitostí, tak na to myslete. Čím větší, tím bude dražší a tím více můžete získat. Většinou se jedná okolo 50 – 70% z jejího odhadu. Doba splatnosti může být volně nastavená od jednoho roku až po 40 let a s penězi v podnikání můžete financovat naprosto cokoliv, co potřebujete. Peníze však musí být využity jen v rámci podnikání.

Ovšem můžete s nimi cokoliv zaplatit, takže se například vymanit ze starých dluhů. Doplatit všechny daně, OSSZ, VZP, faktury od dodavatelů, mzdy zaměstnancům. S penězi můžete také zaplatit exekuce.

Vyřízení je velice jednoduché. Nepotřebujete k tomu ani velké příjmy v daňovém přiznání na konci roku. Žádné složité papírování, vše je jednoduché a dá se to vyřídit online.

Jak zachránit podnikání?

Dnes a denně ve světě vznikají a zanikají nejrůznější firmy. A ani v naší zemi tomu není jinak, i tady je běžné, že se některé dosud fungující podniky zavírají a namísto nich vznikají jiné. Někdy za tím stojí třeba i ta skutečnost, že soukromého majitele přestane jeho stávající firma zajímat, že už ho to nebaví a chce zkusit něco jiného, někdy dochází ke změnám třeba proto, že se různé firmy spojují či rozdělují na části, převádějí na nové majitele atd. A nejednou dochází k takovým změnám třeba i proto, že se nějaké podnikání přestane vyplácet, a když toto nepřináší dostatečné zisky, musí se s ním skončit.

eura bankovky

Zkrátka a dobře podniky někdy i krachují. Nedokážou si už na sebe vydělat, a nejsou-li ziskové, nemají smysl.

Ovšem než někdo z podnikatelů dospěje k rozhodnutí skončit, měl by si určitě promyslet, zda to skutečně musí být. Protože jsou i situace, kdy se sice podnikání nevyplácí, jenže kdyby se překonaly dejme tomu sezonní problémy nebo se vhodně investovalo, dalo by se to ještě zachránit a pak by se mohlo úspěšně pokračovat dál.

eura peníze

A když nějaký podnik ještě budoucnost má, ale chybí finanční prostředky ke zvládnutí neradostné současnosti? Pak se to může vyřešit třeba i tak, že si soukromý majitel takové firmy vezme podnikatelskou půjčku, která mu umožní dát to tu do pořádku.

Jenže získání takové půjčky nemusí být vůbec snadné. Žadatelé se zpravidla prověřují, aby se nepůjčilo někomu, kdo nedokáže splácet, a pravidla, podle nichž jsou zájemci o půjčku posuzováni v bankách, jsou hodně přísná. A tak tu má nejeden žadatel smůlu.

Ale existuje i americká nebankovní hypotéka, a ta zachraňuje právě takové podnikatele, kteří sice ještě nejsou ztracení, ale vzhledem ke svým těžkostem nejsou pro banky dost atraktivní. U takové hypotéky se dá do zástavy nemovitost a rázem tu podnikateli ochotně půjčí. A může být zase dobře.

Ne vždy se podnikatelům daří

To, že jsou příjmy soukromých podnikatelů neomezené, a tedy mohou dosahovat daleko větší výše než mzdy pouhých zaměstnanců, ještě vůbec neznamená, že soukromníci pilně pracují a za to pobírají horentní sumy, díky kterým si žijí snad přímo královsky. Jistě, jsou i takové případy a možná jich není málo, ovšem podnikání je současně provázeno i nejrůznějšími riziky, a tak se nejednou stane, že ani ti nejlepší z řad podnikatelů nedosahují toho, co se jim ve společnosti automaticky závidí, tedy příjmů, o jakých si mohou běžní smrtelníci nechat leda tak zdát.

peněženka s drobými

Když někdo podniká, má sice potenciální naději, že na tom zbohatne, ale zároveň je jeho život provázen i celou řadou potenciálně hrozících rizik, jež mohou někomu takovému znepříjemňovat život a třeba ho i dostat až na úplné dno.

A co si mají podnikatelé počít, když se jim někdy nepodaří vydělat tolik, aby tím financovali žádoucí fungování své firmy a současně i své živobytí? Pokud jde o problémy krátkodobější povahy, u kterých je předpoklad, že zase pominou, mohou si brát takoví podnikatelé půjčky. Ovšem brát si je mohou jedině v případě, že se najde někdo, kdo jim je ochoten půjčit.

padesátky eur

A věřte tomu nebo ne, není mnoho finančních ústavů, jež by nabízely půjčky podnikatelům, kteří se právě ocitli v nesnázích. Spíše je takových nabídek poskrovnu. A nejednou se může zoufalý soukromník snažit třeba i sebevíc, a přesto odchází ze všech bank s nepořízenou. Nedokáže je přesvědčit o své ochotě a schopnosti splácet, a tudíž mu jeho žádost preventivně zamítnou.

Ale ani pak není ještě vše ztraceno. Nabízejí se totiž i nebankovní hypotéky bez registru https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/hypoteka-bez-registru, jež umožňují uspět i právě takovým zoufalcům. Tady se nikdo nemusí bát ani skoupých příjmů, ani nedokonalých registrů dlužníků či jiných potíží. Stačí dát nemovitost do zástavy a peníze na podnikání jsou tu k mání.

Pomůže půjčka?

Lidé kolem sebe nenaleznou vždy všechno, co k životu potřebují, volně ležící. To, co potřebujeme k tomu, abychom mohli existovat, je sice dostupné, ale jedině v podobě koupě. Jakmile něco potřebujeme, musíme vzít peníze a zaplatit jimi tomu, kdo nám to žádané může nabídnout.

Díky takovému obchodování je náš život v mnoha ohledech jednodušší. Všeho můžeme mít dostatek, můžeme mít i to, co bychom si sami nedokázali vyrobit, vypěstovat, ulovit… Ovšem má to i svoji odvrácenou stranu, a to tu, že pokud něco chceme, musíme si na to sehnat peníze. Tedy musíme si obvykle vydělat. A ten, kdo si na dost velké peníze nepřijde, si prostě musí na to nabízené nechat zajít chuť.

ruská měna

Ten, kdo není dostatečně finančně zaopatřený, se tedy musí omezovat. Nemůže mít třeba ani to, co by skutečně potřeboval, a to navzdory tomu, že se to nabízí klidně i všude v jeho bezprostředním okolí.

A když to mít potřebuje nebo chce, pak si zkrátka musí ony postrádané peníze někde sehnat. Jak? Buď vyšším nasazením při své výdělečné činnosti, nebo využitím úspor. Anebo – nepřipadá-li to právě zmíněné v úvahu – formou půjčky.

ruské peníze

Půjčit si peníze, jichž se člověku zrovna nedostává, je možné. Ovšem jak je známo přinejmenším všem těm, kteří už někdy o půjčku projevili zájem, není její získání ničím zase až tak docela snadným. Žadatel tu totiž musí nejprve přesvědčit o tom, že bude splácet v souladu se smlouvou, že se poskytovatel zvolené půjčky se svými penězi zase shledá. A to nejednou znamená i to, že žadatel v bance neuspěje. Protože nedokáže vyhovět tamním náročným kritériím.

Ale naštěstí je tu i pak aspoň nebankovní společnost. A jak u nabídky zvané americká hypotéka kalkulačka dosvědčí, dá se takováto půjčka dostat vcelku výhodně i v případě nedostatečně bonitního žadatele. A co za to? Za to stačí dát do zástavy nemovitost a mít na splátky. A to je slušná nabídky, nemyslíte?

Půjčka přichází vhod

Peníze jsou tím, co nám v současnosti určitě nesmí chybět. Ne že by byly úplně vším, ale přece jenom je potřebujeme, abychom mohli normálně existovat. Bez nich se nedá nakupovat, bez nich se nedá platit za služby, které potřebujeme nebo chceme využívat, a proto se bez nich nikdo nedokáže obejít.

Jenže peníze se musí vydělat. A to ne každý z nás za všech okolností dokáže. A i ti, kdo si vydělávají vcelku obstojně, mívají nejednou hluboko do kapsy, pokud jejich příjmy nejsou úměrné jejich nezbytným výdajům.

A co si má tedy počít ten, komu se finančních prostředků nedostává?

peníze v peněžence

Nejednou není jiné východisko, než si někde požádat o půjčku. Ovšem takové požádání pochopitelně není samo o sobě kýženou pomocí. Tou je teprve okamžik, kdy se člověk k penězům, jež touto formou hodlá získat, dostane.

A to se neděje automaticky. To, že někdo požádá některou finanční instituci o poskytnutí této podoby pomoci, totiž ještě neznamená, že mu bude vyhověno. I když má třeba i jenom ty nejčistší úmysly, není nikdy jisté, že tu žadatel vzbudí takový stupeň důvěry, aby mu byly požadované finanční prostředky poskytnuty.

lidé a peníze

A když je tak žadatel o půjčku někde odmítnut? Pak už zbývá nejednou pouze jediná možnost řešení, jíž je hypotéka bez doložení příjmu https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. U té se totiž žadatelé neprověřují ani zdaleka tak přísně a neklade se na ně tolik nároků, jako je tomu jinde. Tady se musí vlastně jenom prokázat schopnost splácet podle dohody a takové splácení pojistit dáním nějaké vhodné nemovitosti do zástavy, a rázem je tu i nedostatečně atraktivnímu žadateli vyhověno.

A proto jsou to právě nebankovní hypotéky, díky nimž se dostanou k potřebným penězům i ti, jimž se většina poskytovatelů půjček pomoci zdráhá. Tady se dá uspět i v nouzi nejvyšší. A to je rozhodující.

Půjčka, která je výhodná, rychlá a pohodlná zároveň

Potřebujete peníze na auto, na podnikání, na rekonstrukci bydlení? Skoro každý z nás zná dobře takovou situaci. Peníze jsou potřeba neustále, a v některých životních situacích ještě mnohem více, ovšem není vždy snadné je získat. Tím spíše, že vydělat si dostatek peněz trvá hodně dlouho a mnohdy není možné tak dlouho čekat.
Takže nastává ta pravá chvíle pro půjčku. Existuje hned několik faktorů, které ovlivňují to, jakou půjčku si zvolíte.muž držící bankovky.jpg
U většiny lidí to zřejmě bude výše úroků, jakou jim poskytovatelé půjček nabídnou. Ta se může v jednotkách procent lišit. Ovšem i přesto, že mnoho lidí takový údaj považuje za zásadní, výše úroků není až tak důležitá, jak to třeba na první pohled vypadá. Tím spíše, že se může mnoho nečekaných výdajů schovávat za nepříjemnými poplatky navíc. Třeba si to hned neuvědomíte, ale jakmile podepíšete smlouvu, tak budete platit jako mourovatí.
Takže pokud nechcete naletět, měli byste se zajímat nejen o výši úrokové míry, ale také o to, kolik celkově za svou půjčku přeplatíte, a to nejen za jeden jediný rok, jak udává RPSN, ale za celou dobu splácení. Takový údaj totiž nikdo nemůže ošidit.
Na druhou stranu, čím dál více lidí se zajímá o takové půjčky, které jsou rychlé a pohodlné – svědčí to jistě o tom, že naše země bohatne a lidé už nestaví na první místo svého zájmu pouze peníze.eurobankovky pohledem zblízka.jpg
Jestliže máte zájem o půjčku, která bude bezkonkurenčně rychlá, a která vás nebude vůbec zatěžovat, tak si musíte jednoznačně zvolit tu v nebankovní společnosti. Díky rychlému a pohodlnému vyřízení všeho nezbytného přes internet, se s ní žádná jiná půjčka nemůže srovnávat.
Nebankovní půjčky existují v mnoha podobách, ale ta nejoblíbenější ze všech je americká hypotéka nebankovní https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/, protože ji můžete použít, na cokoli chcete, a to jediné, co musíte udělat, je ručit dostatečně hodnotnou nemovitostí.

Nevzdávejte se svého snu pro nedostatek peněz

Téměř žádný začínající podnikatel se neobejde bez větší finanční hotovosti. Proto je dnes běžnou praxí zažádat si na počátku své podnikatelské kariéry o poskytnutí úvěru. Někdy se ale může vyskytnout nějaký problém a banka vaši žádost zamítne.

  • Rozhodně to neznamená, že se máte svého podnikatelského snu vzdát.
  • Jen je zapotřebí jít tam, kde s tím nebude žádný problém.

Prostě si najděte nějakého nebankovního poskytovatele, který pro vás vytvoří finanční produkt přímo na míru.

bankovky

Záznamy v registrech nevadí

Co bylo příčinou, že jste se stali pro banku nebonitním klientem? Je docela pravděpodobné, že tou překážkou byl záznam v některém bankovním nebo nebankovním registru dlužníků. Banka má své podmínky nastavené tak, že většinou nepřipouští v tomto ohledu žádnou toleranci. U nebankovního poskytovatele finančních produktů jsou v nabídce přímo hypotéky bez registru. Je tedy zřejmé, že s vaší historií nebude žádný problém.

  • Cesta k úvěru je jednoduchá.
    1. Stačí poslat fotografie nemovitosti, kterou vložíte jako protihodnotu.
    2. Spolu s nimi vyplněnou on-line žádost.
    3. A pak už jen počkat na kontakt, který s vámi probere vše potřebné a zodpoví veškeré otázky.

Budete tedy v několika hodinách vědět, jaké máte možnosti. Úvěr je možné předem schválit už do čtyřiadvaceti hodin a v den podpisu smlouvy můžete začít čerpat podnikatelský úvěr.

start up

V toleranci jsou i nízké příjmy

Tento finanční produkt je také vítaný v případě, že není možné doložit dostatečným způsobem příjmy anebo jsou příliš nízké. Po celou dobu splácení je garantována neměnná úroková sazba. U americké hypotéky to může být už od čtyř procent.