Lampička, důležitá součást domova

Lampička nemusí být jen praktická, může být i krásná, trh nabízí velikou škálu produktů a každý si vybere podle své představy. Čím dál menší rozměry nemusí znamenat ubrání na kvalitě osvětlení.
 Na psací stůl
Tady je důležitá především praktičnost, tedy to, aby lampa hodně svítila, ideálně se dala naklánět podle potřeby ale i nepřekážela. Neměla by být svým vzhledem příliš rušivá aby neodváděla pozornost.
noční lampičky u postele
Do ložnice
 Pokud si rádi čteme před spaním měla by dostatečně svítit, pokud chceme lampu jen jako takové orientační světýlku vybíráme z řad menších spíše dekoračních lampiček. Dnešní lampy poskytnou uspokojení na obou stranách, pomocí dotykového tlačítka se dá měnit intenzita jasu podle momentální potřeby, takové lampičky jsou v dostání v moderním i klasickém provedení.
kniha pod lampičkou
Do obývacího pokoje
Jen z partnerů si chce večer číst, druhý koukat na televizi, i do obývacího pokoje se tedy hodí lampička. Někdo dá přednost klasické stojací lampě jiný dává přednost menšímu provedení, tak i tak lampička do obývacího pokoje patří.
Lampičky jako všechno ostatní zboží má nějaký vývoj. Dnešní lampičky se mohou ovládat dotykově a dokonce regulovat jas, čím si s jednou uděláte prostředí ke čtení a později přeměníte na romantické tlumené světýlko. Některé lampičky mají zabudovaný teploměr, čas i budík a dokonce i USB výstup pro nabíjení telefonu nebo tabletu.
lom světla
Zapínání a vypínání spínací nebo dotykové
 Do dětského pokoje s malými dětmi se dotykové ovládání nehodí, protože děti budou mít potřebu si s intenzitou světla neustále hrát a tady je výhodnější pořídit spíše zapínání klasické.
Kdo miluje originály a má rád přírodní věci možná ho zaujme elektrická solná lampička což je v podstatě spojení přírody a moderní technologie.
Při koupě lampičky se vyplatí sáhnout hlouběji do kapsy protože investujeme do věci kterou budeme den co den používat a měla by být proto kvalitně provedená.