Kdo sází na dřevěná schodiště

Vsadit na dřevěné schody ve svém příbytku je výhra v každém případě, pokud firma, která je zhotovuje, odvede perfektně svoji práci. Ať už jsou jakékoli, budou kromě praktického a estetického hlediska plnit i funkci zdravotní.

Chůze do schodů – kdokoli, kdo denně chodí po schodech nahoru a dolů, je ve značné výhodě vůči lidem, kteří našlapují po rovné ploše. Chůze po schodech totiž upevňuje naše zdraví mnoha způsoby. Za prvé posiluje srdce a cévy a podporuje lepší prokrvování všech tělesných partií. Za druhé je to vhodný pohyb pro posilování svalstva dolních končetin. Za třetí vám stačí několikrát za sebou projít po schodech a máte hned lepší náladu – rychleji se uvolní do krve hormony štěstí – endorfiny, než kdybyste chodili po rovince. Někteří moudří lidé, kteří si uvědomují zdravotní přínos schodišť, jim dávají dokonce přednost před výtahem.

dřevěné schodiště

Vsaďte na masivní dřevo – představte si situaci, že byste vstoupili do interiéru zámku v Hluboké nad Vltavou, a namísto intarzovaných obkladů stěn a stropů a vkusného nábytku by na vás vykouklo umakartové bytové jádro z doby výstavby bytů v socialistickém Československu. Je to jistě absurdní příklad, ale přesně zobrazuje markantní rozdíl mezi výrobky zhotovenými z dřevěného masivu, a jinými materiály. Týká se to i schodiště, které máte v plánu instalovat ve svém domě. Pokud vsadíte na dřevěný masiv, nemůžete doslova ani obrazně „šlápnout vedle“.

dřevěné schodnice

Snadné opracování, mnoho možností řešení – schody zhotovené ze dřeva mohou být přímé, lomené či vřetenové, jednotlivé schodnice mohou být samostatně ukotvené, podepřené centrální vzpěrou či více vzpěrami, některé mohou být zadlabané v bočních vzpěrách nebo provedené ve stylu zigzag. Řešení je celá řada a o tom optimálním můžete rozhodnout po poradě s bytovým architektem nebo přímo s tvůrci dřevěných schodišť.