Novodobé vzdělávací i zájmové kroužky

Zájmové kroužky jsou tu od toho, aby vedle klasického školního vzdělání rozvíjeli jednotlivce i v ostatních ohledech, posilovali jeho talent, a hledali možnosti, jak se stát lepším v něčem, co se ve škole zkrátka nenaučí. Klasické kroužky typu florbal, aerobik, výtvarka, apod. známe všichni. Doba se však mění a neustále vyvíjí, a tak je potřeba brát ohled i na další, speciální zájmy a nadání dětí, nejlépe za pomoci jiných zájmových kroužků. Jaké to jsou?

Hip-hop

Zatímco dřív se mezi tanečními kroužky objevovaly klasické tance, aerobik, a možná nějaké ty břišní tance, nyní je výběr skutečně rozmanitější, a bere ohled na současné zájmy, a oblíbené hudební žánry. Není tak divu, že se už šestileté děti mohou učit základy tance zvaného Hip-hop, a zazářit tak v něčem, co jejich vrstevníci ocení lépe, než třeba balet.

tanec hip hop

Parkour

Parkour je aktivita, kdy zkoušíte své pohybové hranice, skáčete, lezete, a napínáte své tělo k nejrůznějším výkonům. Je to tak trochu adrenalinový sport, který byl dříve populární spíš u pouličních partiček, které z nudy lezly na střechy, skákaly přes zábradlí, a děsili tak své okolí. Jelikož je však tento sport tolik populární, mohou s ním začít už osmileté děti, mají-li na to jejich rodiče nervy.

mladý parkourista

DIY móda

Módní návrhářství je vskutku zajímavý obor, avšak ne každý, kdo má talent, se v něm uplatní. Zatímco dříve jste museli být zkušenou švadlenou, či vystudovat umělecko-průmyslovou školu, dnes už s tím mohou začít i děti, které milují módu, a chtějí si vyzkoušet vlastní návrhy. Kroužek je obvykle dostupný už od desíti let, a nenavštěvují jej pouze dívky, ale i chlapci s citem pro módu.

Fotografie

Pokud vaše děti nedají z ruky mobil, a neustále vytvářejí zajímavé fotografie, možná nebude od věci zvážit kroužek fotografický. Zde se naučí nejen správné techniky focení, pracovat se světlem, ale i s fotoaparátem, rovněž také úpravu fotografií, a používání nejrůznějších fotografických pomůcek.