Cestovní pojištění

Cestovat samozřejmě můžete i bez cestovního pojištění. Ale může vás to vyjít pěkně draho. Stát se totiž může vždy cokoli, ať už nějaký úraz, který sice nemusí být vážný, ale ošetření vás může stát i statisíce, nebo pouze odcizení zavazadla. Mít cestovní pojištění se zkrátka vyplatí a je dobrou investicí.
letadlo a kufr v bublině 
Jaká pojištění vybrat
Nejdůležitější částí cestovního pojištění jsou léčebné výlohy. Z tohoto pojištění poté hradíte všechny náklady na hospitalizaci, ošetření apod. Do toho spadá i transport do nemocnice ambulancí či vrtulníkem. Pojištění vás vyjde na relativně málo peněz, a přitom budete pojištěni na několik milionů korun.
Dalším důležitým pojištěním je pojištění odpovědnosti, které rozhodně oceníte, pokud vy sami někomu způsobíte škodu. Toto pojištění vás vyjde na několik desítek korun za týden, přitom opět budete pojištěni na několik milionů.
Od věci není ani pojištění zavazadel, obzvlášť pokud cestujete letecky. Pokud totiž letíte nebo jedete autobusem, o svém zavazadle nemáte neustále přehled a stát se může cokoli. Nejsou to totiž ojedinělé případy, kdy lidé přišli o zavazadlo buďto omylem letecké společnosti, nebo úmyslným odcizením.
 
Důležité je, aby vaše pojištění bylo zaplaceno ještě před tím, než na cesty vůbec vyjedete. Vaše pojištění se také bude lišit od toho, jestli jedete na dovolenou s celou rodinou, plánujete pracovní cestu nebo jedete za sportem. Je vhodné najít si na internetu srovnávače a dohledat skrze ně, jaké pojištění vás vyjde nejlépe, a kde se vyplatí se pojistit.
 mapa světa
Na co si dát pozor
Než se pojistíte, dejte si pozor na částky, co se týče léčebných výloh a odpovědnosti. U těchto položek se opravdu nevyplatí příliš šetřit.
Zjistěte si také výluky jednotlivých pojišťoven, ne všechny pojišťovny vždy proplácí všechno.
Pojištění se dělí počtem pojištěných osob, takže pokud cestujete s rodinou či dětmi, dejte si pozor na společný limit.