Vyplatí se kupovat sedací vaky levně?

Ať se nám to líbí nebo ne, faktem je, že naprostou většinu dne prosedíme, ať už doma, ve škole, nebo v zaměstnání. Bohužel, my lidé jsme stavěni spíše na celodenní pohyb, především chůzi. Není tedy divu, že tento sedavý způsob života má vliv na naše zdraví, především páteř.

Naštěstí spolu s růstem našeho porozumění naší fyziologii nacházíme i lepší způsoby, jak naši páteř před těmito následky ochránit. Jedním z těch nejdůležitějších je pak použití vhodného sedacího nábytku.

beanbag1

Zatímco nejčastěji používané jsou nejrůznější židle či křesla, v poslední době si získávají na popularitě i nejrůznější sedací pytle. V podstatě se jedná o tkaninu, naplněnou drobnou směsí, například kousky polystyrenu či drti.

Jako všechny ostatní produkty, i tento se pak nabízí v nejrůznějších cenových hladinách. A je pochopitelné, že v mnoha případech lidé hledají to nejlevnější řešení. Avšak i zde jsou určitá rizika. Proto bychom se měli ptát, zda se skutečně vyplatí kupovat sedací vaky levně, nebo zda je lepší si připlatit.

V první řadě je potřeba říci, že jako v mnoha jiných případech, i zde bývá často cena na úkor kvality. To zároveň také znamená, že snadno dojde k poškození, například k protržení či uvolnění švu. Také celková životnost daného produktu je nižší.

beanbag2

Ani náplň nebývá tak kvalitní, což znamená, že daný pytel nebude ani zdaleka tak pohodlný či tvarovatelný – a to je přece důvod, proč si jej pořizujeme.

Zdá se tedy jasné, že je lepší si zde připlatit. Získáme tak mnohem lepší produkt, a vzhledem k tomu, že vydrží déle, nebude potřeba jej tak často opravovat, a zároveň i vydrží déle. Tím pádem nebude potřebovat kupovat tak často nový produkt, čímž v konečném důsledku ušetříme peníze.

Jak je vidět, i tady se vyplatí přemýšlet a kupovat chytře. Ano, je rozhodně výhodné kupovat za co nejlevnější cenu, avšak nikoliv na úkor kvality. To by totiž bylo rozhodně nevýhodné.