Sáčky se zipem – partner pro skladování trvanlivých potravin v domácnosti

Podpořte svou imunitu přechodem na zdravější stravu

Je známo, že imunitní systém, který je jako bariéra vůči virovým infekcím zásadní, nebude dobře fungovat, jestliže si nedopřejeme dostatek vhodného pohybu, budeme se stresovat, nebudeme chodit na slunce (vitamín D), budeme špatně spát, budeme se trápit negativními myšlenkami a životním stylem, a samozřejmě nedodáme organismu potřebné výživové prvky.

Strava je jedna z věcí, které můžeme přímo ovlivnit, navíc je již dnes k dispozici tolik zdrojů, kde se lze dozvědět vhodné postupy, a také řada e-shopů zdravé výživy, kde můžeme nakupovat kvalitní potraviny a suroviny.

lískové ořechy

Jedním ze segmentů zdravé výživy jsou také trvanlivé potraviny. Patří sem luštěniny, celozrnné obiloviny a obilné vločky, sušené ovoce a ořechy a semínka. Jestliže zvýšíme jejich podíl ve stravě, a správně je připravíme, aby byly dobře stravitelné, např. namáčením či nakličováním, výsledky se dostaví a budete překvapeni, jak významný vliv na zdraví to bude mít.

směs sušeného ovoce

Skladujte trvanlivé složky potravin efektivně

Nakoupit tyto suroviny je snadné, dají se dobře skladovat i delší dobu, v řádu měsíců, takže je možné využít množstevních slev. Jestliže ovšem nakoupíte třeba až dvacet kilogramů surovin – ořechů, slunečnicových, lněných a konopných semínek, arašídů, mandlí, luštěnin, vloček, lyofilizovaných sušených malin, švestek, brusinek a dalších dobrot, nebylo by příliš moudré vkládat je do dóz a krabic, které zabírají spoustu místa.

Lepším řešením jsou sáčky se zipem. Prodávají se v různých velikostech a gramážích, takže do nich snadno umístíte cokoli, vytlačíte z nich vzduch, tudíž se potraviny nebudou rychle kazit, snadno je popíšete lihovým fixem a pokud jsou transparentní, tak je ani popisovat nemusíte. Nezaberou navíc mnoho místa a jsou velmi levné, a jestliže se nějaký poškodí, snadno jej vyměníte za jiný.

Posted in Nezařazené