Darujte vašim blízkým skleněné nakličovalo OILSEED SERVICE s.r.o.

Nakličování semínek se dnes věnuje spousta zájemců, tato činnost se stala dokonce módní vlnou, která zachvátila i lidi, kteří ještě před několika lety o zdravou výživu nejevili příliš velký zájem. V jistém slova smyslu tomu napomohla i pandemická situace, začalo se více hovořit o důležitosti našeho imunitního systému, jehož oporou je dostatek pohybu a tělesného cvičení, pobyt na zdravém vzduchu v přírodě a samozřejmě přesedlání na jiný typ jídelníčku, než na jaký je většina současné populace zvyklá.

klíčící semínka

Klíčit můžete, co vás napadne, tedy samozřejmě s ohledem na zdravotní prospěch a kvalitu semen, která by neměla být určena pro sadbu, ale výhradně pro klíčení, a pokud možno v BIO kvalitě. Podstatné ovšem také je, abyste dodrželi správný postup a dbali na patřičnou hygienu. Důležité je klíčící semena pravidelně proplachovat, aby se na jejich povrchu netvořily plísně a neprobíhaly hnilobné rozkladné procesy.

naklíčená řeřicha

V čem klíčit semínka

Na trhu je dnes dostatek různých nádob na klíčení, velmi oblíbené jsou např. akrylátové misky, do jejichž třech pater vyskládáte různé druhy semínek. Takové klíčení je snadné a zábavné i pro menší děti.

My bychom vám však rádi nabídli i jinou možnost. Jsou to skleněná nakličovala GEFU OILSEED SERVICE s.r.o. Jedná se o důmyslný systém, který připomíná skleník s větracími otvory, uvnitř nádoby je dostatek vlhkosti a tepla, což je pro klíčení ideální. Celý proces se tím urychlí a zároveň se vytvoří dostatek zeleného barviva – chlorofylu, tolik cenné složky, velmi významné pro obnovu našich tělesných buněk.

Nakličovadlo je zároveň velmi dekorativní, je to válcová skleněná nádoba s barevným stojánkem a lze ji mít na stole či na kuchyňské lince jako krásný, estetický doplněk. Uvnitř vám vzejde ječmen, fazolky mungo, řeřicha, slunečnice, hrášek, červené zelí, rukola, zkrátka všechny druhy semínek nezávisle od jejich velikosti a době klíčení.