Retro bydlení

Jestliže byste si chtěli zařídit bydlení, které bude ve stylu retro, ale bohužel nevíte, jak toho docílit, pak byste si měli přečíst tento článek, protože již o pár řádků níže se dozvíte, co to vlastně retro vůbec je a co k takovému pravému retru vůbec patří.
zámecký pokoj
Velká spousta lidí si myslí, že je retro přesně definovaným stylem, ale přitom tomu tak vůbec není, protože se jedná o individuální záležitost. U nás v Evropě si nejčastěji spojujeme styl retro s dobou komunismu, kdy byly in velké obývací stěny, dýhovaný nábytek nebo kuchyňské linky z plechu. Také nesmíme opomenout tapety s geometrickým nebo květinovým vzorem.
retro obchod
Co se týká retra amerického, zde si jej lidé spojují s koženým nábytkem, který je v červené barvě, větráky u stropu, jukeboxy a mnoho dalších.
Název retro bychom mohli použít pro něco, co je již minulé. Na jednu stranu se tedy může jednat o označení pro cokoliv zpět v čase a na druhou to může znamenat i technologickou zastaralost. Například v takovém umění je za retro považována éra plakátů nebo pop art stylu.
Specifickými materiály je nejčastěji dřevo, litina, mosaz nebo tehdy nové materiály jako byl vinyl či chrom. Lidé při vybavování svých domácností nejčastěji používali syté barvy a vzory. Obrazce a květiny se neprojevovaly pouze na tapetách, ale také na záclonách nebo polštářích.
Jestliže by se vám líbilo mít domácnost v retro stylu, pak je to určitě možné zařídit, jelikož velká spousta výrobců nabízí různý nábytek či bytové doplňky v tomto stylu. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste začali u kuchyně či jídelny.
hysterka s natáčkami
Takovou kuchyňskou linku byste měli zvolit s dekorem dřeva nebo v barvě bílé a to s rámečkovými nebo skleněnými výplněmi.
Pokud vlastníte bar, měli byste k němu zvolit vysoké barové židle s kulatým sedákem.
K těm nejtypičtějším doplňkům patří hodiny z kovu, staré kávovary, přenosná rádia, různé lustry a lampičky apod.
Jestliže se vám retro styl opravdu líbí, měli byste si zařídit váš interiér podle něj.