Nerezignujte na hezký design

Bez špetky nadsázky se dá říci, že lidstvo je na elektrické energii zcela závislé. Bez ní bychom se nedostali na internet, nezapnuli si televizi nebo si nedokázali ohřát jídlo. Proto jsou dnes prakticky všude rozmístěny rozličné elektroinstalační prvky, které se ve většině případů skládají z vypínačů, respektive zásuvek. Primárně jde o praktická zařízení, kterými můžeme regulovat světlo nebo do nich zapojovat různé přístroje fungující na elektrický proud. Jejich sekundární funkce však může být i dekorativní. Stačí si jen dobře vybrat.
šedá zástrčka
Zajímavý design
Základním atributem, na který byste měli při koupi zásuvek a vypínačů brát největší zřetel, je samozřejmě funkčnost a spolehlivost. Pokud si koupíte nefunkční krabičku, která sice bude vypadat k světu, ale jinak bude naprosto nepoužitelná, asi příliš nadšení nebudete. Na design byste však při vybírání neměli úplně rezignovat. Většina předních firem se už snaží vytvářet tvarově i barevně daleko zajímavější výrobky, které jsou jednak plně funkční, jednak mají hezký vzhled. V současnosti je tak snadné koupit si zásuvku, která vám bude vyhovovat po všech stránkách, tedy i té designové.
díra na kabely
Dokonalá souhra
Všichni známe klasické bílé zásuvky a vypínače, ale ty nemusí svým barevným laděním zapadat do pokoje, kde je chcete namontovat. Barevná paleta elektroinstalačních prvků se naštěstí za poslední léta výrazně rozrostla, a tudíž si můžete zakoupit i vypínače, které budou svým zbarvením mnohem více ladit s místností, ve které je chcete mít nainstalované. To samé platí o designu. Do obýváku se hodí spíše střídmější tvary, v dětském pokojíku se naopak můžete rozšoupnout. Záleží na věku a zálibách dítěte. Koupit si vypínač s různými pohádkovými vzory nebo se sportovní tématikou určitě není žádný velký problém. A nemusíte se kvůli tomu hnout z domu. Stačí si zapnout počítač nebo nažhavit tablet a objednat si potřebný elektroinstalační prvek přes internet z pohodlí svého domova.