Generece Y na sociálních sítí

Rozvoj sociálních sítíje v dnešní době velice rychlý. Během posledních pár let některé sítě vzrostly velkou rychlostí, naopak některé úplně zanikly.
I přesto, že máme mnoho aplikací, stále jsou 3, kterou jsou v TOP již mnoho let. Nejoblíbenější jsou: Facebook, YouTube a WhatsApp.
Žebřícekpodle počtu aktivních účtů:

1. Facebook 2,2 miliadry
2. YouTube 1,7 miliardy
3. WhatsApp 1,5 miliardy
4. Facebook Messenger 1,3 miliardy
5. Instagram 1,0 milion
 klávesnice pod telefonem
Kolik zhruba trávíme času na sociálních sítí za den?
          Existuje spoutu aplikací, které Vám počítají celkový čas strávený na telefonu. Každý rok čas strávený na telefonu roste. Momentálně se průměrný užvatel pohybuje 155 minut za den na internetu a mobilních aplikacích.
Pokud se na chvíli zastavítě na ulici a rozhlédnete se okolo sebe, uvidíte 8/10 lidí, kteří koukají do telefonu. Většina z nich jen kontroluje sociální sítě, CO JE NOVÉHO, aby jim něco neuniklo.
 

Věková hranice pro používání aplikací

           Spodní věková hranice používání sociálních sítí se pořád snižuje. Již běžně potkáte malé dítě s telefonem v ruce. Dítě ještě nemusí ani chodit do školy a telefon ovládá lépe než jeho rodiče.
Jakto?  Rodiče chtějí, aby děti v obchodě, restauraci či u lékaře seděli v klidu. Proto jim dávají do rukou telefony a tablety s hrou nebo pohádkou. Děti si pak navyknou a tyto zařízení vyžadují čím dál tím více. Rodiče jsou spokejeni, že je „klid“ a děti jsou spokojeni, že mají počítač.
 sociální aplikace

Vedlejší účinky závidlosti

          Pokud rodiče nedají telefon dítěti, které je závislé a ,,nutně“ ho potřebuje, dítě pak vykazuje agresivní jednání. Jeho chování je tím velice ovlivněno a má veliké výkyvy nálad.
Je agresivní, začne mlátit všechny okolo sebe, urážet se. To má velký vliv na jeho rozvoj a chování ve škole. Nesoustředěnost, nevyrovnanost a nepřizpůsbivost jsou příznaky, při kterých musíme již zasáhnout.