Čistá bazénová voda není žádná věda

Při údržbě bazénu je nejdůležitější péče o vodu v něm obsaženou. Možná se Vám to bude zdát trochu zvláštní a pro někoho to možná bude až neuvěřitelné, ale při péči o bazénovou vodu může velmi důležitou roli sehrát sůl chlorito.cz. Ano je tomu tak. Existuje hned několik přípravků bazénové chemie založených právě na tomto prvku, který si většina z nás dokáže představit jen v kuchyni. Velmi důležitá je bazénová sůl pro majitele bazénů, které jsou vybavené salinizační jednotkou, protože ji využívají k chloraci bazénové vody bez použití chloru. Voda je pak trochu slaná, ale může Vám připomínat pobyt u moře. V tomto případě lze využít také mořskou sůl a vytvořit si tak v bazénu své vlastní soukromé mini moře.

nafukovací kruh

Dalším přípravkem, také docela důležitým pro majitele bazénů, může být tak zvaná tabletová regenerační sůl, která se používá jak změkčovač vody, pokud máte v bazénu tvrdou vodu. Tyto tablety odstraňují z vody přebytečné ionty vápníku a hořčíku a tím zabraňují jejich usazování. Právě tento druh bazénové chemie je dodáván na trh v takové vysoké kvalitě, že ji lze použít i v domácnosti, dokonce do kuchyňských myček nádobí. Jak tedy vidíte, i něco tak běžného, co považujete za domácí kuchyňskou potřebu lze využít při péči o bazénovou vodu.

pěkný bazén

Samozřejmě, pokud chcete udržet bazénovou vodu ve vysoké kvalitě nestačí pouze její dostatečná chlorace či odstranění vápníku z vody, ale je potřeba také udržovat PH vody v rovnováze, což při použití salinizační jednotky platí přímo dvojnásob, protože procesy, které v ní probíhají samovolně zvyšují hodnoty PH a je potřeba je snižovat do optimálních hodnot. Proto nezapomínejte i na další přípravky bazénové chemie, které je nutné si pořídit, pokud chcete udržet vodu ve Vašem bazénu ve vysoké kvalitě. A také na pomocníky z řad příslušenství k bazénu, kteří Vám usnadní péči.