Bazén je třeba opečovávat


Pokud si chce někdo užívat koupání kdykoliv a přesně takové, jaké si ho představuje, pořídí si logicky dejme tomu na svoji zahradu soukromý bazén. Protože do toho smí jenom on a ti, jež tam pozve. I když…
I když to vlastně zase až tak úplná pravda nebývá. Bohužel. Protože než se takový novopečený nebo i dlouhodobý majitel bazénu naděje, nastěhují se mu tam do vody kdejaké mikroorganismy, které spolu s tam napadanými či zanesenými nečistotami počnou tropit neplechu. A voda se tak kazí víc a víc, a to klidně až do té míry, že už se do ní nikdo ani neodváží vlézt, že se jí přímo štítí.
Ale k tomu přece bazén podle původních záměrů sloužit neměl! Neměl být nějakou jímkou plnou nevábných splašků! V něm měla být voda zářivě průzračná, do níž by se rád vnořil každý!světlý písek
Jenže co s tím?
S tím se dá udělat vlastně jen jedno jediné. O takový bazén se je nutno začít starat. A čím dříve, tím lépe.
Aby v něm voda zůstávala čistá, přidávají se do ní například různé chemické přípravky, jež hubí v ní žijící mikroorganismy a řasy, srážejí a vločkují příliš jemné nečistoty, používá se tu síťka k tomu, aby se odstranilo to, co napadáno pluje na hladině, bazénový vysavač přejíždí dno a stěny ve snaze zbavit je nánosů, a o hrubší nečistotu vznášející se v oné vodě se stará filtrace. A ani tím ještě nejsme ve výčtu toho, co člověku s bazénem pomáhá, u konce.písek zrnitý
A když už jsme zmínili skutečnost, že se taková voda musí dostatečně často filtrovat, neuškodí jít poněkud hlouběji k jádru věci. Tedy k jádru filtrace. Tato funguje tak, že do sebe nasává potenciálně znečištěnou vodu a druhou stranou ji vrací do bazénu opět čistou. Za což vděčíme tomu, že nám v této prokazuje svou dobrou službu filtrační písek, bez kterého by to nešlo. A na který v žádném případě nesmíte zapomínat stejně jako na cokoliv jiného, co pomáhá udržovat bazénovou vodu čistou. I díky písku budete spokojeni a nebude z vás ani v nejmenším nějaký ten Jóžin z bažin.