To nejlepší z asijského street foodu

Street food je populární druh jídla, které se prodává v ulicích po celém světě. Každá země má své vlastní druhy street foodu, které běžně dostanete ke koupi. Ve světě je obecně velmi populární asijský street food. Spousta lidí volí raději pouliční jídlo před restauracemi, protože vím, že tady dostanou opravdovou a autentickou chuť Asie. Podívejme se na nejpopulárnější asijská jídla z ulicí.

 

Tsukune yakitori

Tento pokrm najdete v pouličních stáncích Japonska a jedná se o opravdovou pochoutku. Tvoří ji mleté maso, které se ochutí solí různými sójovými omáčkami, česnekem, zázvorem, cibulkou nebo japonským vínem – saké. Z masa se vytvarují kuličky nebo malé placičky, které se grilují na bambusových tyčkách. Obvykle se podávají s omáčkami či syrovým žloutkem. Pokud budete v Japonsku, tohle rozhodně vyzkoušejte.

 

asijská kuchyně

 

Pad Thai

Thajský národní pokrm, který je součástí thajského street foodu Jedná se o smažený pokrm, který se skládá z rýžových nudlí, vajec, mungo klíčků, arašídů a dalšího koření. Jako protein se nejčastěji používá tofu nebo krevety. Často najdete ale také verze s masem, kuřecím, vepřovým i hovězím. Jedná se o velkou pochoutku, kterou hojně najdete i v českých asijských bistrech.

Jeon

Tento pokrm z Jižní Koreji se nazývá také někdy korejské palačinky. Jsou plněné a dělají se na sladký i slaný způsob. Nejčastěji ale potkáte slanou verzi, kdy se plátky masa a zelenina nakrájí na velmi malé kousky a poté se obalují v mouce a vajíčku. Takto se smaží ve tvaru palačinky.

 

asie

 

Shaobing

Toto pečivo, které připomíná plochou housku pochází z Číny a běžně ho tam seženete téměř v každém pouličním stánku. V tomto případě se těsto vrství a jednotlivé vrstvy se potírají sezamovou pastou Výsledek je křupavé pečivo se sezamovou chutí, které je výborné nejen jako příloha k nejrůznějším pokrmům, ale i jen tak jako rychlá svačinka.