Posviťme si na malý byt

Někdy je to skutečně hodně těžké, poskládat potřebné věci a všechny členy rodinky do bytu, který je malý. Chceme zde mít útulný hezký domov, kam se rádi vracíme. Kde si můžeme v klidu odpočinout a žít, aniž by na nás vše „padalo“. Je to možné zařídit! Musíme se ovšem držet osvědčených dobrých rad odborníků, být nápadití a praktičtí.

led panel

Pomůže nám dostatek světla, vhodné barvy a samozřejmě vhodné vybavení. Kde není dostatek přirozeného denního světla, mohou pomoci světelné led panely,bodové zdroje světla, a také použití převážně světlých barev interiéru. Dále je nutné využít každé místečko. V tomto směru pomůže hlavně vhodný nábytek. Když k tomu byt vybavíme ještě víceúčelovým vybavením a spotřebiči, místa bude jistě nakonec dost! A bude to vypadat moc hezky!

Světlo a zase světlo!
Do bytu je potřeba pustit co nejvíce světla. Nebojíme se používat průhledné materiály. Mít z nich části nebo celou plochu dveří i příček. Využíváme zrcadla, která umisťujeme tak, aby nám domů také posvítila. A dále svítíme vhodnými umělými zdroji. Nabídka tohoto zboží je dnes velice pestrá. Můžeme využít například různé varianty LED osvětlení (světelné panely, bodová světla, světelné lišty).

Světlé odstíny barev!
K optickému „nafouknutí“ interiéru nemusíme samozřejmě používat jen bílou klasiku. Pokud máme rádi barevnost, klidně do toho. Ovšem se světlými odstíny. Hezky vypadají odstíny žluté, modré, zelené, ale také hnědé či šedé. Vhodnou volbou je v malých prostorách sladit do podobného odstínu stejné barvy výmalbu stěn a nábytek. Do čeho se ale není dobré zde pouštět jsou různé experimenty s kontrasty a přílišnou pestrostí!

panel led

Nábytek necháme i létat!
V malém bytečku nic nezkazíme nábytkem umístěným na stěnách (tzv. levitující), dále vybíráme kousky na nožkách, z tenkého kovového materiálu. Velice vhodné je vybavení nábytkem na míru. Třeba vysokými vestavěnými skříněmi na chodbu či do ložnice, skříňkami do koupelny, kuchyňskou linkou na míru. Takový nábytek pomáhá šetřit každý centimetr vzácného prostoru!

Vybavení multifunkční!
Multifunkčnost je vhodná u domácích spotřebičů (pračka se sušičkou, víceúčelová trouba, sporák, vysavač a jiné), ale i u nábytku (například policový systém, rozkládací sedačka, stolek s úložným prostorem).