Jak funguje lékárenský velkoobchod

Asi každému je jasné, že lékárny a zvláště nemocnice musí být co nejlépe a nejspolehlivěji zásobované. Z tohoto důvodu je také zavedena rozsáhlá distribuční síť léků, která se stará o to, aby tomu tak skutečně bylo. Zároveň je však potřeba připustit, že lékárna je obchod jako každý jiný. I ony proto vydávají objednávky podle toho, jaké množství daného léčiva zrovna mají na prodejně, a také podle objednávek zákazníků.

znak lékárny

Nemělo by tedy být překvapením, že existuje i lékárenský velkoobchod. Podobně jako u těch klasických se jedná o místo, kde lékárny nakupují za množstevní ceny zboží, které následně prodávají, ať už se jedná o klasické léky nebo různé zdravotní pomůcky.

Zde je samozřejmě dobré se podívat, jak celý proces vlastně funguje. Daná lékárna, a je jedno, jestli je samostatná nebo zda jde o pobočku některé z celonárodních sítí, vidí v počítači stav svých zásob. Jednou za týden, případně i v delším intervalu, podle potřeby, pak vytvoří objednávku v daném velkoobchodu. Následně pak vše probíhá jako při kterémkoliv jiném prodeji – lékárna zaplatí a objednané zboží je jí co nejdříve doručeno.

různé typy léků

Ovšem vzhledem k tomu, že ceny jsou zde nižší, než za jaké jsou dané léky klasicky prodávány, ptá se mnoho lidí, zda v něm může nakupovat také, jako fyzická osoba. Bohužel, zatímco například u velkoobchodu s potravinami to možné je, zde nikoliv.

Je to především z toho důvodu, že trh s léky je mnohem přísněji regulován. Přeci jen, mnoho z nich může být při špatném dávkování nebezpečných, z jiných se pak dají vyrobit drogy. Je tedy pochopitelné, že kupující zde musí mít příslušná osvědčení a doložit, co s nimi následně bude dělat, tedy v případě lékárny jde o jejich prodej zákazníkům.

Tato opatření se mohou zdát zbytečná, avšak měli bychom si uvědomit, že jsou tu pro naši ochranu. A ukazuje se, že je opravdu potřebujeme.