Solární sprcha přináší řadu výhod

Náklady na provoz bazénu nebývají zrovna nejnižší – elektrická energie na provoz čerpadla, filtrační zařízení, bazénová chemie, to vše musíte počítat do nákladů. Každá úspora pak přijde vhod, mohou to být solární plachty, které chrání před spadem nečistot a pomáhají stabilizovat teplotu vody, zeolit do filtrační náplně, který šetří chemické desinfekční prostředky, solární panely na ohřev vody nebo tepelné čerpadlo. Mezi těmito prostředky má také své platné místo solární sprcha. 

venkovní bazén

Výhody ohřevu vody sluneční energií

Snížení množství desinfekčních prostředků – pravidelným sprchováním před vstupem do bazénu ušetříte část nákladů na bazénovou chemii nehledě na základní hygienické návyky, které by měly být přirozené pro každého, kdo využívá vodní rezervoár ke koupání.
Úspora nákladů na ohřev – využití sluneční energie přináší mnoho výhod a solární sprcha Chlorito je jednou z možností, jak efektivně zužitkovat tepelnou složku slunečního záření. Konstrukce spočívá v černém zásobníku na tekutinu, kde se velmi rychle ohřívá až na teplotu 60 stupňů Celsia. Pokud byste využívali k ohřevu běžné energetické komodity, počítejte s tím, že náklady vzrostou až na několik stovek korun měsíčně.

prázdný bazén

Snadná instalace – jednoduchá montáž, žádné další podpůrné technické prostředky nebo speciální nářadí. Můžete ji umístit prakticky kamkoli, kde svítí slunce, kde je závětří, které by vodu zbytečně ochlazovalo, a kde je k dispozici vodovodní řad. Kromě zahradních nádrží ke koupání se také velmi často objevují v zahrádkářských koloniích a na chalupách, bývá součástí sezónních kempů a vybavení penzionů.
Ekologické hledisko – měli bychom také zohlednit tento fakt, k ohřevu nepotřebujete žádný tepelný zdroj závislý na přívodu elektrické energie, zemního plynu nebo fosilních paliv. Nevytváří se žádný odpad, není nutná jeho zpětná recyklace.