Péče o zuby je základ

Začneme tedy od naprostého začátku, abychom nic neuspěchali a nic nepředběhli. V prvé řadě je důležité čistit si zuby pravidelně. To však neznamená jen tak naprázdno šolíchat kartáček po zubech, ale opravdu se tím myslí alespoň pět minut strávených pořádným čištěním zubů. Vždy je dobré strávit čištěním jedné oblasti alespoň minutu, abyste mohli mít skutečně ten efekt, který mít máte. Zejména si dávejte pozor na ne příliš hrubé pohyby kartáčku, nezajíždějte po dásních nebo netlačte.

laboratory-2815641_640

Lehce pohybujte kartáčkem po povrchu zubů a to po celém povrchu. Vyčistěte pořádně přední stranu, která je viditelná nejvíce, ale i zadní stranu, která zase tak vidět není a lidé na ni velice často zapomínají, protože přeci jen – co není vidět, nebolí. Zde se tvoří nejvíce problémů a může to vést až k vypadávání zubů či kazu. Nezapomeňte, že některé zuby mají také kromě zadní a přední strany také nějakou plošinu navrchu, která se také musí čistit. A nezapomeňte ani na zuby, které máte úplně vzadu, pakliže máte osmičky, tak také je bude třeba důkladně čistit.

nurse-2141808_640

Pokud jsme již ovládli umění čištění zubů, je třeba přistoupit i k jiné péči. Nepoužívejte zuby k otvírání lahví, plastových či skleněných, k ukousávání balíčků a sáčků, no zkrátka nic zuby, co není jídlo, nekousejte, nebo se toho alespoň zdržte. Pakliže se budete nacházet v situaci, kdy se rozhodujete mezi životem a smrtí, tak třeba to lano překousnout můžete, ale jinak si na to dávejte opravdu pozor. Zuby se velice rychle poškodí a takové škody se těžko napravují.

Čistěte si zuby zejména po každém velkém jídle, alespoň tedy třikrát denně, abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku. Ne však více, abyste nespolkli příliš látek, které jsou obsaženy v zubní pastě.

Pakliže máte otázky nebo byste se rádi zeptali odborníka, může pro vás být dobrým zdrojem informací zubař Liberec.